PAWEŁ STRZELECKI
We współczesnym świecie człowiek niewiele może zdziałać w pojedynkę. Jest wtedy osamotniony, działa w pustce. Jak pisał Zygmunt Janiszewski, wizjoner i twórca programu warszawskiej szkoly matematycznej w okresie międzywojennym, profesor Uniwersytetu Warszawskiego: "Konieczni prawie dla badacza są współpracownicy. Odosobniony najczęściej zamiera. Przyczyny tego są nie tylko psychiczne, brak pobudki: odosobniony  wie o wiele mniej od tych, co pracują wspólnie."
​
​Dlatego chciałbym pracować w dobrym zespole, wspólnie postrzegającym przyszłość Uniwersytetu i kierunki jego rozwoju, którego członków pozwolę sobie teraz Państwu przedstawić poniżej.
Zespół:
Obraz
Kliknij, aby pobrać CV
dr hab. Katarzyna Kopczewska, prof. ucz. (Wydział Nauk Ekonomicznych UW, Prodziekan ds. studenckich)
Kandydatka na kandydatkę na stanowisko prorektora UW ds. studenckich i dydaktycznych
Mimo młodego wieku, ma za sobą ośmioletnie doświadczenie na stanowisku prodziekana ds. studenckich na WNE, prowadzącym szeroką działalność dydaktyczną: studia stacjonarne i niestacjonarne, w tym w języku angielskim, a także - bardzo popularne wśród kandydatów! - studia międzydziedzinowe, realizowane we współpracy z WMIM oraz Wydziałem Zarządzania. Jest osobą świetnie zorganizowaną, bardzo lubianą i wysoko ocenianą przez studentów.

Obraz
Kliknij, aby pobrać CV

dr hab. Iwona Kurz, prof. ucz. (Wydział Polonistyki UW, Dyrektor Instytutu Kultury Polskiej UW)
Kandydatka na kandydatkę na stanowisko prorektora ds. badań naukowych
Dowodem szacunku i zaufania, jakim cieszą się jej osiągnięcia naukowe wśród innych, jest m.in. to, że jest także członkinią Prezydium Komitetu Nauk o Kulturze PAN oraz Przewodniczącą Rady Naukowej Dyscypliny Nauki o Kulturze i Religii na UW. Sprawę badań naukowych chcę powierzyć właśnie jej, bo uważam, że zwłaszcza szeroko rozumiane obszary nauk humanistycznych i społecznych - szczególnie tam, gdzie potrzebne są wysokiej jakości publikacje naukowe, nie tylko w tzw. językach kongresowych, ale i po polsku - powinny mieć w ekipie rektorskiej przedstawicielkę, która dobrze rozumie, jakie wsparcie badań jest potrzebne w tych obszarach działania Uniwersytetu.

Obraz
Kliknij aby pobrać CV
dr hab. Zbigniew Rogulski (Wydział Chemii UW, Prodziekan ds. finansowych)
Kandydat na kandydata na prorektora ds. finansów i gospodarki zasobami
Chemik, reprezentant nauk ścisłych i przyrodniczych w ich doświadczalnym wcieleniu. Zajmuje się elektrochemią, w szczególności modyfikacją, rozwojem i recyklingiem elektrochemicznych źródeł prądu oraz wykorzystaniem radioizotopów w medycynie i przemyśle. Od 2012 roku jest związany z UWRC sp. z o.o., spółką celową UW, wspierającą komercjalizację prac badawczo-rozwojowych, a od 2016 roku jest członkiem jej Rady Nadzorczej. Jego zadania w zespole rektorskim obejmą, prócz dbałości o finanse UW, znaczące rozszerzenie współpracy UW z otoczeniem gospodarczym, z troską o poprawę sytuacji finansowej uczelni.

Obraz
Kliknij, aby pobrać CV
dr hab. Marek Węcowski (Wydział Historyczny UW, zastępca Dyrektora Kolegium MISH UW)
Kandydat na kandydata na stanowisko prorektora ds. zagranicznych i umiędzynarodowienia uczelni
Historyk starożytności z doktoratem ze słynnej  École des Hautes Études en Sciences Sociales (co-tutelle de thèse z UW). Dłuższe staże naukowe odbywał m.in. w Center for Hellenic Studies na Harvardzie i jako stypendysta Fulbrighta w Princeton. Prócz tego prowadził wykłady gościnne i seminaria m.in. na uniwersytetach Brown, Columbia i Yale w USA, w Amsterdamie, Berlinie, Edynburgu, Oksfordzie, Utrechcie i Wiedniu. Posiada doświadczenie z nowoczesnymi, międzydziedzinowymi programami studiów, kładącymi nacisk na szerokość zdobywanego wykształcenia. Jest według mnie modelowym kandydatem na stanowisko prorektora UW, który - oczywiście w partnerskiej współpracy z resztą zespołu - zajmie się sprawami zagranicznymi UW i umiędzynarodowieniem.

Obraz
vacat
Kandydat na kandydata na prorektora ds. kadr i procedur administracyjnych
Prorektorem UW, który zajmie się kadrami, sprawami pracowniczymi i procedurami uczelni, mógłby być dobry, rzutki, nowocześnie myślący prawnik. Pytanie o to, jak we współczesnym świecie budować wewnętrzny ład prawny uczelni - m.in. w trosce o to, by w naszym codziennym, uniwersyteckim życiu można było uniknąć nadmiaru długich zarządzeń, wymagających skomplikowanych interpretacji i wydłużających bieg spraw - wymaga ścisłej współpracy osób o kompetencjach z zakresu prawa. 
Der Weg ist das Ziel (niem. Celem jest droga)
maksyma alpejskich przewodników górskich